0049201
0049201 0049201
  • 15-09-2022
  • Mathematics
contestada

Monica plans to purchase 6 pounds bananas at the grocery store for $0.49 per pound. How much should she expect to spend

Respuesta :

nadiathomas
nadiathomas nadiathomas
  • 15-09-2022

Answer:

$2.94

Step-by-step explanation:

You multiply 6 and .49 and you get $2.94

Answer Link

Otras preguntas

The Suez Canal is located in which country? Sudan Israel Egypt Syria
Why do Jewish people study the Talmud and Hebrew bible
The United States Constitution makes no reference to slavery at all. a. True b. False
A building in Houston is 1, 572 feet. what is the height of the building in yards? ......... yards
The ripened ovaries of a flower contain the .
The blind Puritan poet who wrote Paradise Lost was A. Andrew Marvell. B. John Bunyan. C. John Milton. D. John Donne.
Which is better value 0.8 litres of oil for €2.40 or 1.5 litres of oil for €3.30?
What is the name for the common currency of Europe? A. franc B. pound C. euro D. deutsche mark
Which country colonized Brazil in 1500? a. England b. France c. Portugal d. Spain
The rule for the number pattern