Seudónimo Seudónimo
  • 06-03-2016
  • Mathematics
contestada

Which is better value 0.8 litres of oil for €2.40 or 1.5 litres of oil for €3.30?

Respuesta :

ctapp234 ctapp234
  • 06-03-2016
the 0.8 ltrs. is the better value

Answer Link

Otras preguntas

Addison is making caramel apples. She has 2 1/2 bags of apples. One full bag has 8 apples, and each apple weighs 5 ounces. Write an expression that could be use
how to find cos(-19pi/6)
Roger built a model car of a station wagon he actually owns. Based on the ratio on the box, he knows that every inch in the length of his model car represents 2
Don carried a 2 oz bag containing some marbles weighing 9.4 oz each. Jamie carried a 1 oz bag containing the same number of marbles weighing 11.2 oz each. Let m
What is the geographic origin of Christianity?
how to find cos(-19pi/6)
What is the geographic origin of Christianity?
what did Hernan Cortes need for his expidition
A 5.00 kilogram block slides along a horizontal,frictionless surface at 10.0 meters per second. for 4.00 seconds. The magnitude of the blocks momentum is ? A)20
How do you balance S8+F2=SF6