evaaaaa
evaaaaa
10-02-2016
Mathematics
contestada
find the unit rate $6.80 for 9 muffins
Respuesta :
nobrains
nobrains
10-02-2016
Unit rate is how many dollars per 1 muffin.
So divide $6.80 by 9 to get
$0.76 / muffin
Answer Link
wankerville
wankerville
10-02-2016
$6.80 divided by 9 = 0.755555556
(which would round up to
0.76
, obviously.)
therefore the unit rate would be
$0.76/muffin
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
The higher the frequency of wave the smaller its
slope (-9 , 3) (-1, 1)
Which department would a marketing manager contact to make sure that enough product is on on hand for an upcoming promotion ?
Why would the election of 1860 cause Georgia to secede from the union? a. The Union's democratic party split because of slavery. b. Georgia feared President Lin
Solve for b. a+3b=5c-9
i waited for my friend............. he arrived :untill, up to,unless ,as
What measurements should kalim take if he wants to confirm that t he triangles are congruent by asa
2 Activity 2. Directions: Identify whether the following sources of information are examples of primary and secondary sources. Write PRI if it is a primary sour
what is a word that starts with the letter e that is related to the civil rights movement (with description)
Solve this it is important