good11
good11
07-04-2018
Mathematics
contestada
Need help with this homework
Respuesta :
idkwhat1
idkwhat1
07-04-2018
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce
B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06
C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
what is the plan b pill and how does it work to prevent pregnancy?? ASAP!! I'LL GIVE YOU BRAINLIEST ANSWER!!
Please help me with this math problem.
PLEASE PLEASE HELP!! 100 POINTS
Which of the following graphs is a function?
What do the cases United States vs Leon, Massachusetts versus Shepherd, and Nixon v. Williams share in common? A. they provide examples of search incident to an
An increase in interest rates affects aggregate demand by A. shifting the aggregate demand curve to the left, reducing real GDP and lowering the price level.
Help please look at picture
What is the m/__m put only the number do not label your answer
Select the correct answer. Twenty students in Class A and 20 students in Class B were asked how many hours they took to prepare for an exam. The data sets repre
Ian is working as a sales manager. He has to generate sales reports using mathematical data that his team has collected. Which computer application can he use a