nikki263
nikki263
06-04-2018
Mathematics
contestada
Please help me #5 and 6 .... thank you
Respuesta :
jojoparramore30
jojoparramore30
06-04-2018
for number five it is .... 3+6+2=11
Answer Link
destinynclark
destinynclark
06-04-2018
For 5 it’s 3+6+2=11... For 6 you could use, 7+3=10 or 9+1=10
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Why was the Americans quest to capture pancho villa both a success and a failure?
(5x + 3) + (9x + 5) Help!!!!!!!
Years ago, thousands of country music fans risked their lives by rushing to buy tickets for a Willie Nelson concert at Carnegie Hall. This behavior indicates Se
If you can help, I’ll give brainliest
9) How did Lewis and Clark plan to cross the Rocky Mountains?
The objects of the Klan, as have been already hinted at, were to banish the so-called “carpet baggers” from the State, restore the freedmen to positions of [lab
Could somebody please explain this to me?
Elena received a $30 gift for her birthday. She plans to use it to buy one or more books. Elena will have to pay 8% sales tax on the books and $1.50 bus fare to
The total cost of a sketchpad and 6 pecils is $22.53. The sketch pad costs $9.99. Each. pencil costs the same amount. How much does each pencil cost
In the late 19th century, which of the following reasons suggested that the United States needed to expand?