nancy74 nancy74
  • 06-04-2018
  • Mathematics
contestada

Alondra wants to buy a proud

Alondra wants to buy a proud class=

Respuesta :

AngelxDevil
AngelxDevil AngelxDevil
  • 06-04-2018
Hi there!

The answer would be $1.35.

16 ounces is 1 pound.

Multiply 4 by $3.55 because 4 x 4 is 16 and now you get $14.20.

Subtract $14.20 from $12.85 and we get $1.35.

So your answer would be $1.35.

Hope this helps ;)

Answer Link
mikaelacabreramjc
mikaelacabreramjc mikaelacabreramjc
  • 22-05-2020

Answer:

the answer is c                                  

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression:z2-z(z+3)+3z
-x+10=5x-12 the answer
which group of europeans first settled the hudson river valley and established the patroon system?
#5... do anyone know the steps ?
How does deposition change Earth's surface?
5.065+25+1.3= |-30| + |22|= 12 1/4 _ 9 3/4=
help plz it says match the equating with the graph
Why are festivals important to religious believers?
A train is accelerating at a rate of 2 km/hr/s.  If its initial velocity is 20 km/hr, what is its velocity after 30 seconds?
What conditions must be present to enable a material to dissolve in another material?