Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

As the Vietnam war dragged on, ____ waned because many believed that _____ was not telling the truth about the war
Expand the polynomial (x-10)(x-10)
Which ordered pair is a solution of the equation 5x – 3y = -37?​
Find the volume of the solid. NO LINKS PLEASE HELP
Elabora en tu cuaderno el siguiente instrumento de autoevaluación y marca con una X en la columna que consideres adecuada, tomando en cuenta tu valoración del d
You were the shadow to my life, did you feel us? another star, you fade away...
Can someone help me?
which word is used incorrectly in the text
What is the molar mass of Fe?
George's house was damaged in Hurricane Harvey. He lives along the coast. The damage was most likely caused by