christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

Which equation is the equation of a line that passes through (-10,3) and is perpendicular to y=5x-7? 1- y=5x+53 2- y=-1/5x -7 3- y= -1/5x +1 4- y= 1/5x +5
what is the process that results in offspring that are genetically unique called
Compare the structure and function of the human body system to a nonliving system
What is the square of 6i
what kind of wave is a sound wave?
1. Nutrients enter cells through the _____. A. endoplasmic reticulum B. ribosomes C. nucleus D. plasma membrane
b - 6 = -14 what does the b equal
explain why [tex] \sqrt{89} [/tex] must be between 9 & 10
What is the process of adding genes into or removing genes from DNA?
what is the process that results in offspring that are genetically unique called