babykodak628p5b698 babykodak628p5b698
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store is selling candy for $6 for 12 bags how much will it cost if you need to have 110 bags

Respuesta :

TheBest12311
TheBest12311 TheBest12311
  • 09-03-2018
It'll cost $220 because one bag of candy is $2 and 110x2 is 220
Answer Link
hridhayotham200
hridhayotham200 hridhayotham200
  • 09-03-2018
55 dollars should be it!
Answer Link

Otras preguntas

Why was yip harburg relieved when the stock market crashed? the crash allowed him to write sentimental songs about hard times. harburg was wealthy, so he did no
(-6) x 8 What is this ?????
An amoeba is a single-celled organism that feeds on algae, plant cells, and bacteria. When an amoeba feeds, it first makes contact with the food particle. Next,
Which combines these two sentences to express the same idea? Check all that apply.
Which side measures would create an acute triangle? O2,4,5 O 3,4,5 O 3,6,7 O 6,8,9
The total cost of owning a home for 6 years is $120,000. The rent for a comparable home is $1500 per month. If you had invested the down payment for the home, y
In the US, 47.3% of smart phones sold are made by Apple. Suppose that 20,465 smart phone were sold in one day. How many of those phones would be made by Apple?
Congress is responsible for making laws. True False
What is the equation of the line passing through the points (–25, 50) and (25, 50) in slope-intercept form? y = negative 50 x y = negative 50 y = 50 x y = 50 x
Kenji earned the test scores below in English class 79, 91, 93, 85, 86, and 88 After his next test, his Mean and Median scores both change to 88. How much does