KitteyDoesHW KitteyDoesHW
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

When you buy a dozen bagels for $2.39 , you get an additional bagel free. What is your cost per bagel? (Round to the nearest cent.) Show your work.

Respuesta :

bowdena22 bowdena22
  • 09-03-2018
2.39/12 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which function describes this table of values
What is the first step you should take to treat a contusion? Call 911. Get rest. Take an over-the-counter medication for pain. Ice it.
5 x 3 = 3 x 5 is a true statement. Which multiplication property is this an example of
the quadratic formula
Work out the length x. 14 cm 7 cm
Please help it will be brainlist
How Much Water Do We Use? Shower 16.89 Toilet 26.79 Faucet 15.7% Les 13.70 Clothes Washer 21.79% Other 5.3% Given this chart correctly allocates water usage, i
how much lighter is 345g than 1.1kg?​
3x - 9 + 4x Please Help
If someone can help with this tysm, in class rn tryna get an A