msmojica28 msmojica28
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

Leo bought 6 chew toys for his new puppy each chew toy cost $4 how much did Leo spend for the chew toys

Respuesta :

paris2002 paris2002
  • 09-03-2018
6*4 equals 24 bam easy mat
Answer Link
alyssamarletti
alyssamarletti alyssamarletti
  • 09-03-2018
the chew toys cost $24
Answer Link

Otras preguntas

What was the time span for World War II?
The ratio of centimeters to miles on the map of the United States is
true or false 1 out of 12 jobs in the U.S. is agriculture related
Innovative Consulting Co. has the following accounts in its ledger: Cash, Accounts Receivable, Supplies, Office Equipment, Accounts Payable, Common Stock, Retai
For both waves on strings and sound waves in tubes, For both waves on strings and sound waves in tubes, A. The mode number is independent of the wavelength. B
the real number between -8 and 5?
The balance sheets for Plasma Screens Corporation, along with additional information, are provided below: PLASMA SCREENS CORPORATION Balance Sheets December
A scientist is studying how certain factors affect the rate of a particular reaction. She observes that under one set of conditions, the reaction proceeded much
Suppose that two objects attract each other with a gravitational force of 32 Newtons. If the distance between the two objects is doubled, what is the force of a
Read the first three paragraphs of "Two kinds." My mother believed you could be anything you wanted to be in America. You could open a restaurant. You could wor