matthewbranch3749 matthewbranch3749
  • 08-03-2018
  • SAT
contestada

Isabella spends $4.87 on paintbrushes and paint. The paint cost $0.99 and the paintbrushes cost $0.75. How many of each item does she buy.

Respuesta :

nataliecervante2 nataliecervante2
  • 09-03-2018
2 paint brushes and 3 jars of paint 

Answer Link

Otras preguntas

- 4(x – 4) – 3 = 12 + 6x
An apartment complex has a total of 175 units. Of these, 154 units are occupied. What percent of the apartment are unoccupied?
If you were putting description on a model, you would put a card saying " a discrete continuous molecule of DNA wrapped protein" on a model a _____________
PLEASE SOMEONE HELPOO which BEST describes the Harlem Renaissance A. a time of great racial tension exemplified by race riots in New York B. a time of high int
Matthew is working on a big research project. He uses books, articles from research databases, and material he found using Google and Wikipedia. In a hurry to c
Car wax mostly contains beeswax and carnauba wax. Which of these does NOT accurately describe waxes? A) contain ester bonds B) contain fatty acids C) long chain
Candace uses an office in her home exclusively for her business. The business use of the home is 100 square feet out of 2,000 square feet for the entire home. T
Identify the persuasive strategy used in the following statement: But let’s look closer at the alleged "epidemic" of childhood asthma before reverting to outhou
3 division by 572 only answer and the reminder
In the figure below, points L, J, M, N, and P lie in plane Z. Points H and K do not lie in plane Z. For each part below, fill in the blanks to write a true stat