makaleyhughesp58uip
makaleyhughesp58uip makaleyhughesp58uip
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jose bought three candy bars for a total of $18 how much did each candy bar cost

Respuesta :

Dobbsy27
Dobbsy27 Dobbsy27
  • 08-03-2018
If Jose bought three Chocolate Bars for 18$ 18 divided by 3 would equal 6. Therefore each Chocolate Bar would cost 6$.
Answer Link

Otras preguntas

If x/y is rational, must x and y each be rational? A) Yes; because the quotient of rationals is rational. B) No; because x and y could have a common irra
How can I graph y=1000(1+.0925/12)^m
Write and solve a proportion to answer the question. 3/4 is 60% of what number?
When describing Down syndrome, it's important to note that __________. a. it can be classified as a single-gene disorder b. it is caused when red blood cells ca
if a woman goes through labor and gives birth to multiple offspring
The region of the country known for subsistence farming, fishing, and shipping was
Use proportion to convert 6 quarts to gallons
What was typical of Baroque art?
5 - m < 4 or 7m > 35
Kylie is on a swing. The swing moves back and forth every five seconds. About how many minutes will it take Kylie to go back and forth one hundred times?