lunabeauty2468p57kzm
lunabeauty2468p57kzm lunabeauty2468p57kzm
  • 07-03-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with the answer as it is very difficult

I need help with the answer as it is very difficult class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-03-2018
3.785/2.83 = 1.337 (round up) $1.34 for one liter

1.46 > 1.34 by 16 cents

USA has better price values
Answer Link

Otras preguntas

Yvette's younger brother is 3 years old.Freds brother is now 30 months old.Whose brother is older?
Fill in the missing syllable(s) for the spelling words hinted at by the clues. city hall: mu ni ci gov ment a driver needs: li and gas line large m
this year the hawks won 20 games. last year the hawks won 16 games. who is the percent increase in the number of games the hawks won from last year to this year
suppose a railroad is 5 kilometers and expands on a hot day by 15 cm in length. Approximately how many meters would the center of the rail rise above the ground
Suppose that 5% of the general population has a disease and the test for the disease is accurate 80% of the time. What is the probability of testing positive fo
A food web illustrates a squirrel eating a nut. What is the role of the squirrel in the food web? A. Decomposer B. Producer C. Primary consumer D. Secondary co
Jessel poured 3/4 of a carton of milk into his glass. He drank 2/3 of what he took. What part of the carton did he drink?​
What’s the answer to this question??
how many people live on this planet?​
Two chords intersect at a point inside a circle that is not the center of the circle. Which statement must be true? The measures of each pair of opposite arcs