loopylou
loopylou
09-12-2015
Mathematics
contestada
Cost of 2 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
wmd1999
wmd1999
09-12-2015
if each kg costs 28p and you need 2.5 (2 1/2 in a decimal), then you multiply the price with the amount. In this case you would get 2.5*28=70
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
-3(2r-4) > 2(5-3r) Whats the inequality?
Write each decimal in expanded form- a.0.493b.1.222
Which of the following distances is the longest? A. 2 kilometers B. 500 centimeters C. 2,300 meters D. 25,000 millimeters
how is biomass energy better than geothermal energy
In what ways was the huge migration into the United States part of a worldwide phenomenon? What were the "push" and "pull" factors that brought immigrants to th
EXPLAIN HOW YOU WOULD USE REPEATED SUBTRACTION TO FIND 8 DIVIDED BY 2
How do landforms affect life on Earth?
a confectioner has 500 mint, 500 orange, and 500 strawberry flavored sweets. He wishes to make packets containing 10 mint, 5 orange, and 5 strawberry sweets.
What negative consequences of monopoly did many Americans come to fear?
Order decimals from least to greatest .. 1.09, 1.901,1.9,1.19