fuzzytrip1234 fuzzytrip1234
  • 07-01-2018
  • Mathematics
contestada

The super saver market is selling 3lbs of oranges for $4.50

How many pounds do you get for $1

Respuesta :

catlovingenius
catlovingenius catlovingenius
  • 07-01-2018
0.6 of a pound for $1.

3 divided by 4.5 = 0.6.

I'm not completely sure about this, but fairly certain. I'd look at other people's answers before submitting. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

All of the following are a source of carbon in the carbon cycle except: Sunlight Sediment Animals Fossil Fuels
To warm up before a run, Lucas walks for five minutes. Which of these accurately evaluates his choice of warm-up activity? a. this activity is appropriate beca
What is the major influence throughout most of China ?
Which type of radiation is the main hazard during radiological procedures
design a newspaper article or tweet or facebook to warn people against engaging in fraud and corruption
In the cross BB x bb, the percent of offspring in the F1 generation that will have the same genotype as one of their parents is _____. 100% 50% 25% 0%
what is the mass of 2.5 kilogram mass in grams
One of the products of photosynthesis is carbon dioxide. fire. oxygen gas. mass.
Which statement are true of a basic solution
The length of time that a slide appears in a power point presentation before automatically advancing to the next slide can be set in the