Gilbeo9215 Gilbeo9215
  • 09-12-2017
  • Mathematics
contestada

What is the better buy $.79 for 1yds $1.95 for 3yds or $2.94 for 6yds

Respuesta :

emacranston1979
emacranston1979 emacranston1979
  • 09-12-2017

[tex]1x + 3y =6 \\ 1.95x + .79y = 2.94[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

Why did America rely heavily on slaves during the colonial period?
Bill made 5 gallons of fruit punch. If 1/4 of punch was cranberry juice, how much cranberry juice did he use?
I need help with piecewise functions. How to find the domain and range and how to write it notation.
660 ft/min=_________ft/s 1 min = 60 sec
The Nile river flows into the Mediterranean Sea, what is the volume of the Nile River?:)
how many occupied orbitals does a fluorine atom contain in the ground state?
660 ft/min=_________ft/s 1 min = 60 sec
how many occupied orbitals does a fluorine atom contain in the ground state?
What is the median cost of 26$, 35$, and 50$
What is 0.4^-2 (0.4 to the power of -2)?