samz25
samz25 samz25
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for 16.4ounces. At this rate how much does 25 ounces of granola cost?

Respuesta :

eddygil1311
eddygil1311 eddygil1311
  • 19-03-2018
The answer would be 4.25. Hope this helped!
Answer Link

Otras preguntas

Which best explains the high cost of Asian goods? They were expensive luxury items designed for the wealthy. They had high carrying costs. They had taxes ad
Answer the following using the distributive property (3,225 × 4)
1.Suppose f(x)=6x^2+2x-7 and g(x)=4x-3.Find Each Of The Following Function. a. (f+g)(x) b.(f-g)(x) 2.Suppose f(x)=2x-3x and g(x)=1-2x. Find Each Of The Followin
Where was a.brugman born
I’m Confucianism, which is the most important relationship? A. Between friends B. Between brothers C. Between parent and child D. Between ruler and subject
Astronauts experience similar feelings of dizziness and disorientation upon arrival in space and upon their arrival back on Earth. What does this indicate to re
Morder a. La boca c. La pierna b. Los oídos d. La mano Please select the best answer from the choices provided A B C D
Which sentence best emphasizes the idea that one should eat a good breakfast before school every single day? A.Mom always says that it is best to eat a good br
You can peel 4 potatoes in 10 mintues . How long will it take you to peel 14 potatoes?
Convert 3 over 8 to a decimal and tell whether it terminates or repeats. A- 3.8, a number that terminates B- 3.8 with a repeating bar over 8., a number that