Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

what's the answer to 11
The camp David accords negotiated by president jimmy carter were important because they
Why was supernova 1054 so notable?
Name three STIs that can be life-threatening or lead to life-threatening illnesses.
Authors often use their own personal experiences to inform their story lines and develop their characters. The fact that Arthur Conan Doyle uses this technique
why must the base be grouped into triplets in order to represent amino acids?
How much Sr(OH)2 • 8 H2O (M = 265.76) is needed to prepare 250.0 mL of solution in which [OH–] = 0.100 M?
convert 7-11 to a percent. round to the nearest hundredth
what type of organisms are plants and elgie
Na3PO4 + AlBr3 ----> ?