jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

What perceptions do people from other countries have about Americans? What about misconceptions?
multi step equations 6a+5a=-11
46,054,202 round the underlined number the 5 isunderlined
how many significant figure does 60600 have?
Remplacez les groupes  nominaux soulignes par des pronoms personnels
which activity do you do at the travel agency ? pasar por segurdad dar la tarjeta de embarque comprar el boleto ?!
What influences you the way you act and think
How to solve 3x / 4 = 8
for the function f(x)=3xsquared- 2x+5 find f(1) f(-2) and f(a)
David's bowling score is 5 less than 3 times Aaron's score.The sum of their scores is 215.Find the sum of each student