Jasoncookies23
Jasoncookies23 Jasoncookies23
  • 09-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple?



10 cents


15 cents


20 cents


25 cents

Respuesta :

sakaitaiju sakaitaiju
  • 09-11-2017
20 cents
just divide $1.60 by 8
Answer Link
stonecoldchey
stonecoldchey stonecoldchey
  • 09-11-2017
The answer is C, 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

What does Friar Laurence advise Romeo to do as they plan how to carry out the marriage? a. to speak to both families about ending the feud b. to take things s
I am the first on Earth, the second in Heaven, I appear two times in a week, you can only see me once in a year although I am in the middle of the sea, What am
Which environmental changes occur faster? a. global warming b. oil spill
A museum grounds keeper is crating a semicircular statuary garden with diameter of 30 feet. There will be a fence around the garden. The fencing costs $9.25 per
a bouncing ball has the greatest amount of ___________ energy at the top of its bounce.
Identify the number as rational or irrational. Explain -√127
One of the beliefs of the populist party was
What is 20,386.145 rounded to nearest tenth
What is 3(b+4)-2 for an equivalent expression
what are the two scales people use to measure temputuer