rmalloy123
rmalloy123 rmalloy123
  • 07-11-2017
  • Mathematics
contestada

I'll give brainiest for three correct answers

Ill give brainiest for three correct answers class=
Ill give brainiest for three correct answers class=
Ill give brainiest for three correct answers class=

Respuesta :

khal75
khal75 khal75
  • 07-11-2017
(b) 

i do not know number 2 sorry

3. (A)

hope it helps have a great day :D
Answer Link
mathstudent55
mathstudent55 mathstudent55
  • 07-11-2017
1. Divide gallons per hours.
100 gal / 8 hours = 12.5 gallons per hour

2. Divide the dollar amount by the number of printers
$57,256 / 586 printers = $97.71/printer

3.Find the unit rate.
Divide the dollar amount by the number of juice boxes.
$27 / 18 boxes = $1.50/box
Now multiply the unit rate by the number of units to find the price.
$1.50/box * 24 boxes = $36
Answer Link

Otras preguntas

This is the tendency of more broadly interpreting the meaning of laws, especially Constitutional Amendments.
which piece of evidence does not provide good support for this claim ?
Find the number of zeroes at the end of the number 55! = 1·2·…·54·55
Décrivez l'état de votre peur​
Who was credited for ending Spartacus’s uprising?
Both the original location and destination must be visible in file explorer when you
What type of essay would be written in chronological, or time, order? An essay explaining the development of technology to the present day An argument abo
What present $84 is $21?
How to do ,pls help thanks ☺​
At what point do particles have no kinetic energy