Bhbhaddie
Bhbhaddie Bhbhaddie
  • 07-11-2017
  • Mathematics
contestada

A bakery sells packages of 10 bagels for $3.69. If the bakery starts selling the bagels in packages of 12, how much would you expect a package of 12 to cost?

Respuesta :

siarraaguilar siarraaguilar
  • 07-11-2017
$4.43 rounded because you would divide 3.69 by 10 and multiply that by 12.

Answer Link

Otras preguntas

Find the surface area of a cylinder with a diameter of 34 and height of 10. Use 3.14 for π. Round your answer to the nearest tenth.
Christians estimates that she will spend $250 on new summer clothes.She actually spent $350. What is the percent error?Round to the nearest whole percent
a point plotted on a coordinate plane is located on the y axis. what can you conclude about the possible values of the x coordinate ? what can you conclude abou
-5 – (-2)3 3 is an exponent
use the compound interest formula to compute the total amount accumulated and the interest earned. 4000$ for 2years at 2.8% compounded annually
What were the uncertainties and hazards of industrial labor?
a sentence with postindustrial
What does que te gusta hacer mean?
How is personal and academic writing similar
how does the book the princess diaries end? the book by meg cabot