bornwild2004oyecfy
bornwild2004oyecfy bornwild2004oyecfy
  • 06-11-2017
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ITS URGENT Pizza costs $1.50 per slice. Use a table and an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost.

Respuesta :

Bumpsly
Bumpsly Bumpsly
  • 06-11-2017
Make an x and y table. 





X - Cost of pizza slices | $1.50 | $3.00 |$4.50 | $6.00 |$7.50 | $9.00 |
|
Y - Number of slices     |  1       |  2       |  3      |  4       |   5    |    6      |
Answer Link

Otras preguntas

Indicate which strategy is likely to lead to optimal muscle glycogen replenishment. type of carbohydrate
What was the intellectual culture of colonial america, as expressed in literature, philosophy, science, education, and law?
an angle is double its complement. find the angle and the complement
Fill in the table with the correct form of the verb enseñar (to teach) according to the subject. Then, tell yourself what the phrase means. Subject Form of e
According to _____, our thoughts and emotions about ourselves and the world affect our behavior and become linked in ways that matter to behavior
What were the aims of prisons, asylums, and other institutions in this period of social change?
Neptunes average distance from the sun is 4.503x10^9 km. Mercurys average distance from the sun is 5.791x10^7 km. About how many times farther from the sun is N
​about one in ____ individuals diagnosed with an eating disorder is male.
Skeletal muscle fibers are very unusual because they may be
Could you please help me with the whole page?!