Casey3925 Casey3925
  • 08-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 chocolate cost $0.93 how much do 22 cost

Respuesta :

krissy36oxhoks krissy36oxhoks
  • 08-10-2017
$3.41 $.93 / 6 = .155. then multiply .155 by 22 = $3.41
Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE BRAINLIEST I NEED HELP ASAP!!!! What are electromagnetic waves?
WILL GIVE BRAINLESS IF U ANSER ALL CORECTLY1 What does wind do as it goes up and over a mountain range?2 What is the climate on the windward side of a mountain
What fraction best represents 5x2/3
Find the slope of the line.
A multi-step equation is an equation that requires more than ___step to solve it.
what makes the two kinds of maritime air masses similar?
Steep-walled inlets, reaching like fingers of water from the sea into coastal mountains, are called
A gas is enclosed in a cylinder fitted with a piston. The volume of the gas is 5.00 L at 0.500 atm pressure. The piston is moved to increase the volume to 3.00
Please help me. Which of the following describes photosynthesis? Brainliest to whom ever is first and correct! Thank youuuuuuuu. ​
Which two things are found on a molecule of tRNA