Lezzie Lezzie
  • 09-09-2015
  • Mathematics
contestada

you can buy 30 cans of soda for $6. what is the cost per can?

Respuesta :

lopezma152
lopezma152 lopezma152
  • 09-09-2015
each can is 20 cents each
Answer Link
Mia30271 Mia30271
  • 09-09-2015
.20 cents each because 6/30 equals .2 or .20


Answer Link

Otras preguntas

What part of a good written argument is missisng from the paragraph
Porth's pathophysiology anemia definition
Cloned DNA can be store for use in vectors in a ________.
Protists and bacteria are grouped into different domains because
short evaluation of how geography might influence the illegal immigration issue concerning the U.S. and Mexico. For instance, consider the effect of large rive
Although born in Connecticut, George W. Bush was raised in
which expression is equal to x^2+16
In the book "Swiss Family Robinson"...Which sentence best describes how the family feels about the island after 10 years? A. They miss their home but realiz
what was The Glorious Revolution
When a person acts unfairly you hesitate to say anything to them agree or disagree?