shelbysmith5
shelbysmith5
07-09-2017
Mathematics
contestada
15+r in verbal expression
Respuesta :
coolstick
coolstick
07-09-2017
If Jimmy has to spend 15 dollars as a base value on his house, as well as a ratio, r, of his pizza earnings and time spent working everyday, he has to spend 15+r dollars on his house
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
The government builds a new water-treatment plant. The owner of the company that builds the plant pays her workers. The workers increase their spending. Firms f
Concord Corporation has gathered the following information concerning one model of shoe: Variable manufacturing costs $36000 Variable selling and administrative
Laura has scored 75, 85, 81, 67, and 91 on her previous five tests. What score does she need on her next test so that her average (mean) is 77?
If variable manufacturing costs are $16 per unit and total fixed manufacturing costs are $401,500, what is the manufacturing cost per unit a.$5,500 units are m
1) a=b+√b²+√c² make c the subject of the formula 2) y=√x(a-x)/a-1 make a the subject of the formula
You are maintaining a small population of fruit flies in the laboratory by transferring a small number of the flies to a new culture bottle after each generatio
Read the excerpt from chapter 3 of The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde. "Well, but since we have touched upon this business, and for the last time I hop
What is the solution to the equation?
Grace Co. can further process Product B to produce Product C. Product B is currently selling for $22 per pound and costs $14 per pound to produce. Product C wou
_____ put(s) users in control so that they can create custom reports on an as-needed basis by selecting fields, ranges, summary conditions, and other parameters