2009714 2009714
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?

Respuesta :

aepeabody aepeabody
  • 11-01-2024

Answer: $5

Step-by-step explanation:

11.25/9=1.25

1.25x4=5

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer?
Why are plants and the bottom of the energy pyramid?
How did the glorification of Hirohito advance militarist goals?
How does Lincoln support his implied argument that the Union must continue to fight the Civil War? by suggesting that there are worthy ideals at stake by dedica
A family comes home from a long vacation with laundry to do and showers to take. The water heater has been turned off during the vacation. If the heater has a c
Based on the diagram below, which expression can be used to determine the distance between Seattle, WA, and San Francisco, CA
Look like the innocent flower/ but be the serpent under't". The famous quote by Lady Macbeth illustrates which theme? A) Ambition B) Supernatural C) Fate D) Ap
Each of the following are considered physical resources except *
George and Martha are both candidates for mayor in Jamestown’s coming election. George is an engineer and Martha is a medical doctor. George has been on the Jam
why are moles important for stoichiometry?