Tayla3619
Tayla3619 Tayla3619
  • 09-05-2017
  • Mathematics
contestada

Whoever gets this right gets brainlyess answer and it's worth 10 points :)

Whoever gets this right gets brainlyess answer and its worth 10 points class=

Respuesta :

irspow
irspow irspow
  • 09-05-2017
A=$20.20/10gal=$2.02 per gal

B=$26.04/12gal=$2.17 per gal

C=$28.14/14gal=$2.01 per gal

D=$30.45/15gal=$2.03 per gal

So C is the cheapest per gallon.
Answer Link

Otras preguntas

how did industrialization contribute to militarism in europe
the freezing and thawing action of water affects a rock by
A bicycle tire completes 9/10 of a revolution every 1/3 second. How many revolutions will the tire complete every minute?
bullet point summary of all chapters in to kill a mockingbird ?
describe the geography and early settlement of rome
In the 1960s, American men had to register for the draft if they were between the ages of what
change 2pi over 3 radians into degrees
Which socialist goal was not supported by labor leader Samuel Gompers?
3 ( 2m - 1 ) - 5m ≤ -1 Please help
Which purpose ia appropriate for a reader's response journal entry. A. To demonstrate how the theme and plot of a play create meaning. B. To draw conclusions a