Charlotte bought packages of hot dogs for $4 each each package contains 8 hot dogs. If she spent $16 on hot dogs, how many hot dogs did she buy

Respuesta :

32 I believe because 4 times 4 is 16 so 8 times 4 is 32

Otras preguntas