reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

Francesca is buying a sterreo system for $196. She wants to pay for it in four equal monthly installments. What is the amount she will pay each mounth?
Can anyone help me with 2 and 3 (different one)
Can someone please give me the answer to these questions ?
what is a reasonable estimate for the product 43x68
What was the professed aim of the ‘Daughters of Liberty’? A. to protest against the Sugar Act of 1764 B. to protest against the Stamp Act of 1765 C. to obtai
A randomly generated list of number from 0 to 8 is being used to simulate an event, with the numbers 0, 1 and 2 representing a success. What is the estimated pr
As a result of political unrest, many people called for a return to a 1 democracy 2directory 3monarchy
an object is thrown straight up into the air at 10 m/s. how fast is the object traveling after a second? a) 0 b) 5 c) -5 d) -10
Which statements about gravity are true 1.gravity helps us stay situated on earth without floating away 2.gravity gives objects their mass 3.gravity holds our
if you were to discover a new species how would you determine its classification?