courtlynmanning74 courtlynmanning74
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of 4 apples costs $4.
What is the unit price?
Round to the nearest cent.
es
$
per apple

Respuesta :

Otras preguntas

Help me please I got to finish it
What is the area of the triangle below? 3 18 A. 27 sq. units B. 18 sq. units C. 21 sq. units D. 54 sq
If 2.25 kg of tomatoes costs $6.98, how much will you pay for 8 kg
Gilmore, Inc., had equity of $135,000 at the beginning of the year. At the end of the year, the company had total assets of $290,000. During the year, the compa
What was a major difference between Greek art and Roman art?
What is the molarity if 60.4 grams of hydrochloric acid was added to 505 mL of water? M H - 1.0079 g/mol Cl- 35.453 g/mol
What is an example of a muscular endurance exercise? a 1 Bench Press b High Knees c Quad Stretch d 15 Repetitions of Body Squats
Please help!!!hi,can you please help me with this?thanks ​
What country have a sand​
i believe in giving points