ckm450439 ckm450439
  • 08-06-2021
  • Mathematics
contestada

If 2.25 kg of tomatoes costs $6.98, how much will you pay for 8 kg

Respuesta :

sadiaawais97
sadiaawais97 sadiaawais97
  • 08-06-2021

Answer:

I don't understand kbhuo

Answer Link
taylor2107 taylor2107
  • 08-06-2021
£6.98 / 2.25kg = £3.10 per kg
£3.10 X 8kg = £11.10
Answer Link

Otras preguntas

What is the nth term of this sequence? 6,12,18,24
True or False: It is legal for you to follow closely behind any fire engine, police car, ambulance, or other emergency vehicle with a siren or flashing lights.
What is the width of a rectangle with length 5.5 cm and area 220 cm^2
what could allow a person to rise in social class in the Aztec empire
In plants, what type of tissue is responsible for transporting water and nutrients? A. Epidermal B. Ground C. Meristem D. Vascular
How many 2/3 pounds are in a sixth of a pound?
What is 65% of 80x please show your work
The first ten amendments to the Constitution that safeguard the rights of individuals are called the: Declaration of the Rights of Citizens Bill of Rights Decla
Which principal part is this verb form? (is) thinking A. past B. present participle C. present D. past participle
The event that is credited with the beginning of the American Civil Rights Movement began with a woman named Rosa Parks, A. in a school. B. on a train. C. on