390771
390771
07-09-2022
Mathematics
contestada
The cost per unit of an item is called what?
Respuesta :
Imlindalou48
Imlindalou48
07-09-2022
Answer:
The cost per unit of an item is called unit cost
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Martin wants to use coordinate geometry to prove that the opposite sides of a rectangle are congruent. He places parallelogram ABCD in the coordinate plane so t
Question 4 (5 points) to add punch to your writing, use a dash to o emphasize an important phrase by setting it apart from the sentence. o create a pause and le
A, B, C and D form the vertices of a rectangle. M is the centre of the rectangle. AC = 20mm and AB = 16mm. Find the volume of the pyramid.
Use the excerpt to answer the question. The goal of the United States and its allies in the Gulf War can BEST be described as A. an extension of the Cold War.
7. a hockey arena has 10 920 seats. the first row of seats around the rink has 220 seats. the number of seats in each subsequent row increases by 16. how many r
At 25oc, enough distilled water is added to a 30.0 ml sample of hno3(aq) with a ph of 4.20 so that the final ph of the diluted solution is 5.20. the volume of d
PLEASE HELP ASAP!! The graph below is the solution for which set of inequalities? 1) x-2y ≤ 4 x+y ≤ 5 x ≥ 0 y ≥ 0 2) 3x-y ≤ 12 2x+y ≤ 10 x ≥ 0 y ≥ 0 3) 2x-y
approximately how often does the moon revolve around the earth? o every 365 days every 30 days daily o every season
Please help!!!! [history final exam!!!] which event marked the start of the winter war? (answer choices in comments because brainly blocked them for some reason
Choose the correct alternative. the earnings of ahmed and bekhit are in the ratio 3:7 and that of bekhit and saeed is 4:9 and that of mohammed and saeed is 7:6