IDunno12
IDunno12
09-02-2017
Mathematics
contestada
Express as a unit rate.
$3 for 6 cans of tuna.
Respuesta :
ImOwl
ImOwl
09-02-2017
Unit rate basically means, "How much is EACH can (or a UNIT) of tuna
$3 for 6....3/6...1/2 or $.50 a can
Hope This Helps:)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
List the ways that geography and climate shaped Greek life and possibly Greek history?
-6z = 72 What is the solution
how are the values of the eights in 880 related
Ashton is saving money to buy a new bike. He needs $120 but has only saved 60% so far. How much more money does Ashton need
1070070 in word form
Which set of numbers are from least to greatest -------------------------------- 77/100, 0.84,81%
6 square 2 ÷3×2+ root 9
WHAT IS THE VALUE OF THE DIGIT 1 IN THE NUMBER 0.413
Describe 3 possible ways in which a hypothesis may arise
if you were doing a project about a famous battle ,what primary sources could i use