robert1122334455 robert1122334455
  • 08-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5 what is the cost of 7 muffins

Respuesta :

gortisonottaco
gortisonottaco gortisonottaco
  • 08-02-2017
$8.75 you just divide 5 by four and you get 1.25 and add up however much you need.
Answer Link
alyssaleilani
alyssaleilani alyssaleilani
  • 20-02-2020

Answer:

$8.75

Step-by-step explanation:

I took the test online in K12 and when I reviewed it said that $8.75 is the correct answer.

Answer Link

Otras preguntas

Why do you think the framers made the constitution difficult to amend
In the house of representatives, __________ led the opposition to president johnson's plan for reconstruction.
what is the slope of (2,22) -(4,32)a.5b.10c.2d.1
What is 1/10 of 0.04
HELEEELELELEPLEPLEPLEPLZEPLPLPELPLEPLEPLEPLEP PLZ
how do u solve this problem: given g(x)=-x-5, find g(1)
Which organelle would be responsible for assembling cell products?
In Book 9 of The Odyssey, why do the other Cyclopes not come to the aid of Polyphemus? A. They all dislike him. B. They are afraid that they, too, will be hu
What is the capital of Panama? Penonomé Santiago Colón Panama City
According to the College Undergraduate Stress Scale, _____ is rated as more stressful than is flunking a class.