jameskimone2008
jameskimone2008 jameskimone2008
  • 07-06-2022
  • Mathematics
contestada

Peppers are sold in packs of 3 for $111,or in individual for $29 which is the best value

Respuesta :

ANB820 ANB820
  • 07-06-2022
Buying them individually is the better value because 3*29=87 but 111/3=37
Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of linear equations by graphing. y equals negative one half times x plus 3 y equals one half times x minus 2
Which of the following sentences demonstrates correct pronoun-antecedent agreement? A. Damien plans on going to a Cubs game while he is in Chicago. B. Carte
d. Have they done the work? ​
We will enter 10 in the seventh space. Since we cannot reuse the number, we will have a choice of 9 numbers left. (Enter the values below.)
If the Pittsburgh Steelers were playing in the Super Bowl, what are 2 foods that you think would be highlighted?
According to Seabury, what do the Americans want from congress?
card C: Location of South China, during the time of the Late Carboniferous, South China was about 10°S (South) but today, it is about 20°N (North). This means t
PhET Balancing Equations Worksheet answer key
Sodium chloride reacts with copper sulfate to produce sodium sulfate and copper chloride.
Please help me with my homework, I have to go to work and I don't have time to do this in time and not get fired. Please help!