aaronvilla1224
aaronvilla1224 aaronvilla1224
  • 06-06-2022
  • Mathematics
contestada

apples cost $3.99 for 3 lbs. Susan wants to buy 5 lbs. How much will it cost her?​

Respuesta :

sunstaranime
sunstaranime sunstaranime
  • 06-06-2022

Answer: $5.99 is the answer hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. The Greek word ethos means: A. Ethics B. Art C. People or nation D. Gender
Country X, a poor country, invents a revolutionary electronic product. The country markets this new product in other poor countries to garner large profits. Thi
help! pls :) asap! ❤️❤️
QUESTION 11 Explain how making school a requirement for children helped to create a mass culture.
whats is 20x6+2x0+1 ????
11. Which description of transformations yields the equation f(x) = |x +3| – 2 from its parent function of f(x) = |x|?
the speed of travel of the moon around the earth, using the formula for the speed of a moving object in a circular path
The two sides adjacent to the right angle in a triangle arecalled​
In which order were these documents written? 1. U.S. Constitution 2. Articles of Confederation 3. Magna Carta 4. U.S. Bill of Rights 5. Mayflower Compact 6. Dec
One of your colleagues spends a great deal of time planning her interactions with people from different cultural backgrounds. Before she talks with people from