ramosandrew41 ramosandrew41
  • 06-06-2022
  • Mathematics
contestada

Paper clips: a) one box of 100 for $0.38 or b) five-pack of 100 each for $1.27.

Respuesta :

pammm05
pammm05 pammm05
  • 06-06-2022

Answer:

b)

Step-by-step explanation:

because there will be more

Answer Link

Otras preguntas

How can exercises that promote cardiorespiratory fitness and endurance,muscular fitness and endurance and flexibility help you to fight stress
I need help with this qustion
What is 41 multiplied by 10 to the 0 power?
A man is renting carts, it starts with a $50 charge and has a continued $5 per hour charge, what is the best equation for this?
Can someone please help me with this?
Choose the sentence that correctly uses a colon. A. I am telling you that: she has got to go! B. Last time I went bungee jumping: I did a swan dive from the pl
Use the passage to answer the question. “If I could save the Union without freeing any slave, I would do it; and if I could do it by freeing all the slaves, I
In a survey of a town, 56% of residents own a car, 21% of residents now a truck, and 4% of residents own both a car and a truck. What is the conditional probabi
The price of a pair of shoes is marked down 33% the original price was $59,085 what is the sales price of the shoes
This photo and caption enhance the books information about