Yullianaurbina03 Yullianaurbina03
  • 10-05-2022
  • Mathematics
contestada

1) Find the total cost (in dollars) of buying:
a) 5 toys at $300 each
b) a toys at $300 each
c) a toys at $ c each

Respuesta :

us6108 us6108
  • 10-05-2022

Answer:

b

Step-by-step explanation:

because it one toy for that many dollars and i hope this will help you

Answer Link

Otras preguntas

What is thr proper nonun in the sentence My horse's name is oatmeal
IDENTIFY THE GERUNDS AND PARTICIPLES IN THE FOLLOWING SENTENCES. 1. walking on grass is forbidden. 2. she is fond of listening to old film songs. 3. I prefer re
x-9>6 how do I find the answer
Which is the sentence error in this sentence? The food here is so tasty that none of the restaurants had matched up to it.
trees take in what 2 reactants in photosynthesis what else is required
Bonita evaluated 56 × 123 and got an answer of 73. How can you tell that her answer is wrong?
which fraction is equivalent to 7 divided by 12
Supercomputer Vs Human Brain
what determines the strength of wind
How could I start my Essay on. How do different forces cause objects to change speed.