tianlinh tianlinh
  • 07-04-2022
  • Mathematics
contestada

Meena buys cookies and apples at the store.
She pays a total of $24.02.
She pays a total of $6.90 for the cookies.
She buys 4 bags of apples that each cost the same amount.

How much does each bag of apples cost?

Respuesta :

fikanithamsanqa
fikanithamsanqa fikanithamsanqa
  • 11-08-2022

Answer:

each apple would cost $4,28

Answer Link

Otras preguntas

the terms in a sequence can be found using the recursive f(n)=f(n-1)-2. fill in the missing terms 3,_,-1,_
if i was born on 3/27/04 how old am i?
what is the least number that rounds to 800 when rounded to the nearest hundred?
Which words in the sentence are the adverb clause? I plan to turn left at the corner unless you want to go a different way. a. unless you want to go a differen
Find the discriminant for this equation. x^2 + 3x + 1 = 0 A) 5 B) 8 C) 10 D) 25
How are oxygen and ozone alike
Jim spent a hot summer day playing soccer with his friends. He was sweating throughout the day, but he stopped sweating once he went back to his air-conditioned
The world ocean reconnects to form the ______ ocean around antarticas shores
Given the scatter plot below, which of the following equations best models the data?   [8.SP.2] A. y= 8x +6 B. y = 2x + 20 C. y = 6x + 18 D. y = 3
what is the sum of 5 and a number x