jcoleman7490
jcoleman7490 jcoleman7490
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

If 3 bananas and 8 apples cost $2.50, and if 7 bananas and 12 apples cost $4.00, how much do 10 bananas and 20 apples cost?

Respuesta :

is26307 is26307
  • 10-03-2022

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

adding the numbers 4 plus 2.50

Answer Link

Otras preguntas

Multi-step K is the midpoint of JL, JL=4x-2, and JK=7. Find x, KL, and JL
Why did the Intolerable Acts have a greater impact on the colonies than earlier tax acts?
Use a religious persecution in a sentence
Sunlight, when viewed through a prism or a diffraction grating, shows all of the colors of visible light. This is an example of a  (A) bright line spectrum  (B
What is the product of eight and one hundred twenty-five
Which organisms are responsible for absorbing carbon from the atmosphere?
How many immigrants arrived in the united states between 1870 and 1910
Judy bought a coat at a 20% discount sale for $68. What was the original price of the coat?
Multi - Step Equations -20=-4x-6x Solve Each Equation
Find two fraction that are between 3/5 and 4/5