Answer:
$0.13 per ounce
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, we have to divide the total cost by the number of ounces.
Answer:
0.13
Step-by-step explanation:
You need to take the prices and divide by the number of ounces
3.12 dollars/ 24 ounces
Therefore the answer is 0.13 per ounce
I hope this helps! ^-^