endinn63 endinn63
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada

one box of salt contains 2.5 pounds and cost 2.57 how much is the price per ounce

Respuesta :

alijabur669
alijabur669 alijabur669
  • 08-03-2022

Answer:

A2kg bag of sugar costs=5.099

Answer Link

Otras preguntas

What was one of the most important contributions of the greek city state of Athens
true or false Arabs occupied Palestine when some Jewish people returned to it in 1900.
James works in a flower shop he will put 36 tulips in vases for a wedding he must use the same number of tulips in each vase how many tulips could be in each va
James works in a flower shop he will put 36 tulips in vases for a wedding he must use the same number of tulips in each vase how many tulips could be in each va
how many halves are there in 14 and a halfhow many halves are there in 14 and a half
Criticize or defend each of the U.S. actions surrounding World War II listed below: ◦U.S aid to China  ◦Lend-Lease Act
cost of a sled:$99.50 Markup:95% find the selling price
How many formula units of NaNO3 are in 5.23 moles of NaNO3 (Mw. 85.00 g/mol)?
What's the best way to lose weight fast (without buying products like juice plus)
A dry-bulb temperature of 30°C and a wet-bulb temperature of 29°C were recorded at a weather station. What are the relative humidity and the most likely weather