ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

Write a paragraph explaining how the book twilight connects to real teenagers today
Which Monarchs completed the Reconquista
A parabola can be drawn given a focus of (-5, -4)(−5,−4) and a directrix of y=-6y=−6. Write the equation of the parabola in any form. screenshot below-
Complète les phrases suivantes par un groupe nominal : a) ......s'arrêta en dressant les oreilles. b) ......s'étendit sur le sol. c) ......date de la colonisati
This question has two parts. First, answer part A. Then, answer part B. Part A Why are scorpions poisonous? A. to scare people B. to kill their prey C. to chase
What is the defining property of a function
The volume of a certain wooden block is 63 cm². The mass is 11 g. Find the density
The recommended amount of iron intake for healthy teenage females is 15 mg per day. A random sample of 1,500 teenage females across the US had their iron intake
I need help with Maths Homework
Jay and Alex have a total of 77 toy cars between them. Jay has 20% more than Alex. How many toy cars do they each have?