boliva1012 boliva1012
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $80.25. What is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-02-2022

Answer:

$26.75 per scarf

Step-by-step explanation:

3 scarves = $80.25 (quite expensive)

1 scarf = $80.25/3

1 scarf = $26.75

Answer Link
7007976
7007976 7007976
  • 10-02-2022

Answer:

$8.75 because 26.25 divided by 3 equals 8.75.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what disasters can affect Pennsylvania?
Western terms such as "lasso" and "rodeo" are based on the Spanish language. This reminds us that American cowboys were directly influenced by a. Spanish conqu
Their fur helps them defend themselves what is the verbs and is it past present or future
Which one of the following environments will sound not travel through? A. Solid B. Liquid C. Vacuum D. Gas
Will the opposite of zero always sometimes or never be zero? Explain your reasoning
What role do independent and dependent variables play in a controlled experiment
As part of the Omaha Platform, the People’s Party demanded that
What was the Holy book of Moses
the gale had begun to moderate meaning
name the distance that is 10 times smaller than a centimeters