marcus3168
marcus3168 marcus3168
  • 09-02-2022
  • Mathematics
contestada

oranges sell for $0.38 per pound. How much will 192 oranges cost?​

Respuesta :

Raisy
Raisy Raisy
  • 09-02-2022

$0.38×192=$72.96

So the answer is $72.96

Answer Link

Otras preguntas

How are geologic timescales created?
I just need examples on how/what i could do for this! - Ethos, Pathos, Logos Project Your task is to create an advertisement that demonstrates your knowledge a
If the taxi company only has $10.50 to spend, what value does this represent?
1) Draw the diagram of the CAPACITY conversion metrics, as well as write the examples (from the first slide) in your exercise book. Then answer the questions f
In what situations would a court be likely to award a quasi-contract?.
The length of KL¯¯¯¯¯¯¯¯ is 8x−17 units. The length of ST¯¯¯¯¯¯¯ is −2x+18 units. For what value of x are the segments congruent? NO LINKS OR FILE
Determine the slope of the graph of x2 = ln(xy) at the point (1, e).
Does your opinion from any perspective ( cognitive or socio emotional) align with the individual
Explain at least three examples of strategies and actions progressive reformers employed to improve the lives of women and african americans.
Sabrina needs more than 42 ft.³ of soil to top up her raised garden bed. each bag of soil contains 1.75 ft.³. Right and solve any quality to find how many bags