samagu9488
samagu9488 samagu9488
  • 09-02-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-bar package of soap sells for $4.00. What is the unit rate in cost per bar

Respuesta :

Absolutelyworthless Absolutelyworthless
  • 09-02-2022
8 x .50 = $4.00
Therefore the answer will be .50
Answer Link

Otras preguntas

Which of these types of images is not possible with a diverging mirror? A) an image that is smaller than the object b)a inverted image c)a virtual image d)an im
What motivated the Founding Fathers to include the phrase "We the People" in the Preamble of the U.S. Constitution?
why do testes make sperm
0.924 in expanded form anyone?
What motivated the Founding Fathers to include the phrase "We the People" in the Preamble of the U.S. Constitution?
Which sentence has a misplaced adjective phrase? A. The books belong to my mom in that box. B. The house by the lake was built by my grandfather. C. All the tou
Plymouth Rock today is as big as: (a) The size of a car engine (b) The size of the nose on a face on Mt. Rushmore (c) The size of a regular mailbox
if you know the equation of a proportional relationship,how can you draw the graph of the equation?
the speed of light is about 3x10^8 m/s what is the speed of light in kilometers per hour
What is the greatest common factor of 63 and 84