itaylor28 itaylor28
  • 09-02-2022
  • Mathematics
contestada

Mrs. Jackson spends $ 18 for 3 pound how many was it per pound

Respuesta :

VioletKotovets
VioletKotovets VioletKotovets
  • 09-02-2022

Answer: 6 dollars per pound

Step-by-step explanation:

You just divide 18/3 and you get your answer! Give me brainliest pleass!

Answer Link

Otras preguntas

In watermelons, bitter fruit (B) is dominant over sweet fruit (b), and yellow spots (S) are dominant over no spots (s). The genes for the two characteristics as
To celebrate its grand opening a store is giving customers gift certificates which customer is the first to get two gift certificates every 8th gets a $50 gift
How can some pain relievers work to reduce pain signals at the synapse?
Please answer it’s only one question please fast I really need it please show work
Which is true of sex-linked genes
You are red and your friend is green. You stand 2 meters from the mirror. Your friend stands 1 meter from the mirror. Would your friend appear to be in a differ
20 POINTS! Answer the following questions using the information you have learned: In your own words define fracking. What are the possible benefits and costs o
First person: I,me,my,mine,we Second person; you, your Third person: he,she, it , they Am I correct?
The goal of the North Korean leaders in 1950 was to ? Need the answer ????
Charge of uniform surface density (0.20 nC/m2 ) is distributed over the entire xy plane. Determine the magnitude of the electric field at any point having z = 2