sherryunderwoodsu sherryunderwoodsu
  • 08-02-2022
  • Mathematics
contestada

How much does 1 candy bar cost if 112 candy bars cost $78.00?

Respuesta :

karandeepsherry karandeepsherry
  • 08-02-2022
$0.70 per candy.
$78 divided by 112 gives $0.696, so by rounding off, you get 0.70
Answer Link

Otras preguntas

Choose the most appropriate response to the following question. ¿Cómo estás? Soy gordo. Estoy cansado. Ella es bajo. Él está triste. e.
What is a shabono? Spear Funeral ritual Type of sweet potato Living structure*
what did the 13th amendment to the constitution accomplish
mark wants to buy a skateboard that costs $65. he plans to save $5 per week. how many weeks will it take him to save $65
What region was successfully purchased from Russia as result of Seward’s efforts?
Help with life mate(12 Points) What goods did Athens trade to other city-states and regions? A. glass B. timber C. grain D. olive oil
A site that has advertisements (ads) it can only monetize the number of clicks by ip? for example, A person who clicks on the site ad, the ad will only monetize
Pleassseee helllppppp
Where can the perpendicular bisectors of an acute triangle intersect? I. Inside the triangle II. On the triangle III. Outside the triangle A. I only B. III on
John Milton's _________ reflects his _________. A. religious writing; Puritan background B. metaphysical wit; exploration of the human condition C. "live fo